Senovka grécka mletá 20g
search
  • Senovka grécka mletá 20g

Senovka grécka mletá 20g

1,70 €

(85,00 € 1kg)

S DPH

Jednodruhové korenie

Hmotnosť: 20g

Krajina pôvodu: India

Množstvo
na sklade

  :: Kvalita ::

Výberové korenie vysokej kvality dovážané z celého sveta

  :: Spôsob doručenia ::

Tovar si môžete prevziať na predajni alebo nechať doručiť poštou

  :: Poštovné zadarmo ::

Pri objednávke nad 35 Eur neplatíte poštovné (platí pre územie SR)

Senovka grécka - Trigonella foenum-graecum

Grécke seno - semená bôbovitej motýlokvetej rastliny sú vydatným zdrojom bielkovín, vitamínov a minerálnych látok, používa sa nielen ako korenie ale i ako liek a výživný prostriedok. Semená vyrastajú v úzkych, až 12 cm dlhých zobákovitých luskoch.  V lusku je asi 10 do pol centimetra veľkých semien  nepravidelných kosoštvorcových tvarov. Sú žltohnedé s hlbokou pozdĺžnou ryhou po jednej strane. Vo svete je Grécke seno najviac známe pod jeho indickým názvom METHI, v češtine ako Pískavice - řecké seno, u nás ako Senovka Grécka. Pochádza pôvodne pravdepodobne z okolia Stredozemného mora a dnes sa pestuje hlavne v Sudáne, Maroku, Egypte, Grécku. Turecku, Poľsku, Nemecku, Francúzsku, Indii a Číne. Používajú sa suché celé semená alebo pomleté na prášok.  Používa sa k aromatizácii syrov, strukovinových pokrmov, pridáva sa do cesta k ochuteniu chleba a ďalšieho pečiva. Rovnako do cibuľových, zemiakových a hubových polievok. Môže sa tiež variť ako strukovina alebo nechať naklíčiť a použiť do šalátov. Grécke seno býva súčasťou mnohých zmesí korení, ako napr. indické karí, sambar, berbere.  

Liečivé účinky:   Senovka grécka je výborná pre celkové posilnenie organizmu. Obsahuje fosfor, železo - ľahko vstrebateľné v organickej podobe, bielkoviny a aminokyseliny v podobnom pomere ako v mlieku, a sliz. Pôsobí priaznivo na žalúdočnú a črevnú činnosť. Tlmí hyperaktívnu kyslosť a pálenie v žalúdku, pričom nedráždi žalúdok. Znižuje hladinu krvného cukru. Veľmi dobré výsledky sú pri znižovaní cholesterolu v krvi. Zabraňuje nadúvaniu, znižuje horúčku, pomáha pri bušení srdca a chrápaní, napomáha látkovej premene. Odvar zo semien Gréckeho sena je veľmi prínosný pre boľavý krk, bolesť hrdla a angínu, uľahčuje vykašliavanie, môže sa pritom zmiešať s medom.
Senovka je známa pre svoj stimulujúci vplyv na tvorbu materského mlieka u kojacich žien a má tiež pozitívny vplyv na zväčšenie objemu prsníkov.

254
chat Komentáre (0)
Na tento produkt momentálne nie je pridaná žiadna recenzia.